Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

Podczas 25. Finału WOŚP zebraliśmy
105 570 801,49 zł

Logo 25. Finału

W ciągu 25. Finałów WOŚP, Orkiestra zebrała i przekazała na wsparcie polskiej medycyny sumę ponad 334 MLN PLN.

Fundacja najczęściej kojarzy się ze styczniową publiczną zbiórką pieniędzy zwaną Finałem WOŚP. Pośród śniegów i mrozów na ulicę wychodzą tysiące wolontariuszy i miliony Polaków, by wspólnie zbierać pieniądze na konkretny, wcześniej wytyczony przez Fundację medyczny cel.

Cel zbiórki 25. – Finału WOŚP: Dla medycyny dziecięcej i seniorów

Dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom
Dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom

Co dała moja wpłata?

Kwota wrzucona do puszki

105

Twoja darowizna stanowi 0,000099% zebranej kwoty

47,73 zł

Zakupy dla pediatrii

Wyposażenie oddziałów podstawowych. Szpitale skupiają się na zakupie skomplikowanych urządzeń, a nie starcza na tak prozaiczne rzeczy jak łóżka, czy szafki. Komfort pacjenta jest również ważny w dochodzeniu do zdrowia.

25,19 zł

Zakupy dla geriatrii

Łącznie, w ciągu pięciu lat realizowania hasła godnej opieki medycznej seniorów, Fundacja WOŚP zakupiła około 13 642 urządzenia za ponad 99 mln PLN, wspierając tym samym 314 placówek zajmujących się leczeniem osób w podeszłym wieku.

2,04 zł

Zakup sprzętu rehabilitacyjnego w ramach pomocy indywidualnej

Głównym celem działań Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy jest zakup sprzętu medycznego dla polskich szpitali. Pomoc indywidualna to rocznie kilkaset wybranych przez Zarząd Fundacji próśb o pomoc w zakupie sprzętu do domowej rehabilitacji dla dzieci.

1,69 zł

Zakupy karetek specjalistycznych dla polskich szpitali dziecięcych

Zakupy karetek specjalistycznych dla szpitali w Ostrowie Wielkopolskim i Elblągu.

7,36 zł

Prowadzenie Programu Powszechnych Przesiewowych Badań Słuchu u Noworodków

Program ruszył w 2002 roku i polega na objęciu wszystkich dzieci w Polsce przesiewowym badaniem słuchu. Na wszystkich oddziałach noworodkowych wykonywane są bezpłatne badania mające na celu sprawdzenie, czy słuch dziecka rozwija się prawidłowo.

3,89 zł

Prowadzenie Programu Nieinwazyjnego Wspomagania Oddychania u Noworodków

Program ruszył w 2003 roku. Celem Programu jest zakup najnowocześniejszych urządzeń, które nieinwazyjnie wspomagają oddech wcześniaka.

3,99 zł

Prowadzenie Programu Leczenia i Zapobiegania Retinopatii Wcześniaków

Program ruszył w 2001 roku. Wyposażyliśmy wówczas 19 wyspecjalizowanych ośrodków zajmujących się diagnozowaniem i leczeniem noworodków, które ze względu na przedwczesny poród doznały uszkodzenia siatkówki oka.

1,97 zł

Prowadzenie Programu Leczenia Pompami Insulinowymi Kobiet

Program ruszył w 2004 roku i polega na darmowym wypożyczaniu pomp insulinowych kobietom z cukrzycą typu 1, które kobiety są w ciąży lub ją planują. W ramach programu Fundacja WOŚP monitoruje zapotrzebowanie na pompy stale uzupełniając i aktualizując ich zasoby.

1,46 zł

Prowadzenie Programu Edukacyjnego "Ratujemy i Uczymy Ratować"

Celem Programu jest prowadzenie nauki pierwszej pomocy we wszystkich szkołach podstawowych w Polsce. Fundacja zapewnia szkołom sprzęt i materiały do prowadzenia zajęć, podręczniki dla uczniów i materiały edukacyjnie wspomagające nauczycieli.

0,97 zł

Zakup sprzętu dla GOPR

Sprzęt dla grup Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, m.in. defibrylatory półautomatyczne AED oraz urządzenia do uciskania klatki piersiowej.

2,52 zł

Zakupy dodatkowe

Zakupy dodatkowe dla szpitali dziecięcych m.in. aparaty RTG, aparaty USG, lampy do fototerapii.

0,69 zł

Dary rzeczowe

Dary przekazane przez współpracujących z Fundacją WOŚP producentów urządzeń medycznych.

5,54 zł

Koszt rozdysponowania ofiar zbiórki oraz organizacji 25. Finału WOŚP

Koszt obsługi głównego tematu to m.in. koszt obsługi formalno-prawnej. Koszty organizacji Finału. Jest to m.in. koszt wydruku serduszek, plakatów, koszt obsługi wolontariatu, koszt transportu i usług przewozowych, czy koszt telekomunikacji.

Chcę pomócChcę pomóc